Uudised ja sündmused digimaailmast

Lenovo toob turule uued tööjaamad millel on Aston Martin DNA

Sel nädalal tõi Lenovo turule kolm uut ThinkStationi tööjaama. Lipulaev on ThinkStation PX (P10), mida saab konfigureerida erakordselt võimsate komponentidega, millele järgnevad ThinkStation P7 ja ThinkStation P5.

Keskendume ThinkStation PX-le, kuna see esindab kõige paremini selle uue seeria tööjaamade potentsiaali, kuna sellesse saab “kuni” 120 protsessori südamikku (2x 4. põlvkonna Xeon Scalable’ Sapphire Rapids’), 2 TB RAM-i ja neli Nvidia RTX 6000 48 GB graafikakaarti. Võimsus tuleb kuni kahest 1800 W võimsusega toiteallikast.

“NVIDIA pakub maailma kõige võimsamaid visuaalsete arvutuste graafikaprotsessoreid lauaarvutite tööjaamadele,” ütles Bob Pette, NVIDIA professionaalse visualiseerimise asepresident. Ma ei usu, et keegi sellele väitele vastu räägib. Sellel tasemel sõidab NVIDIA kaasa, kuigi konkurentidel, nagu AMD või Intel, on küll ambitsioonid.

Maksimaalne mälumaht on seitsme M.2-ketta (28 TB) pluss kahe 3,5-tollise ketta (24 TB) ehk kokku 52 TB. Loomulikult on toetatud ka populaarsed RAID-massiivid. Integreeritud 10Gb Ethernet-adapterit kasutatakse andmete kiireks liigutamiseks üle võrgu. Seda täiendavad klassikaline 1GbE adapter ja sisseehitatud WiFi 6E MIMO raadio. Pane tähele, et antenn on sisse ehitatud korpusesse ja ei ulatu välja.

See on palju riistvara arvuti jaoks, mis on hiiglasliku PC-mänguri suurune. Siiski on see palju võimsam kui kõik, mida mängurid kasutavad, ja seda heal põhjusel. Seda tööjaama kasutatakse kõrgetasemelises professionaalses visualiseerimise töökoormuses, näiteks filmigraafika tootmisel ja renderdamisel.

Jeff Wood, Chief Strategy Officer (CSO),

Seepärast tegi Lenovo nende uute tööjaamade turuletoomiseks koostööd DreamWorksiga. DreamWorks hakkab edaspidi varustama oma loomingulist personali nende tööjaamadega. See ei ole küll laialdaselt teada, kuid Lenovo varustab DreamWorks’i renderdusserverifarmi viimaseid täiendusi juba oma Neptune’i vedelikjahutusega serveritega, mis on HPC-sektoris (High-Performance Computing) hitt.

Olles ise töötanud arvutigraafika valdkonnas, võin kinnitada, et ükski arvutusmaht ei ole “piisavalt hea” sellise materjali jaoks, mida DreamWorks loob. Kui üldse, siis on sellised loojad piiratud nende käsutuses oleva arvutusvõimsusega.
Nagu te võite ette kujutada, on selline riistvara mõeldud töötama maksimaalsel riistvara kasutamisel nii tihti kui võimalik, ja see on uskumatu hulk arvutusvõimsust ühe kuupmeetri kohta, seega on järgmine väljakutse kahtlemata… jahutus.

Soojusjuhtimine on üks suuri lisaväärtusi, mida Aston Martin toob, mitte ainult esteetika. Kui mõelda, siis on suure jõudlusega autod tohutud soojuse tekitajad, olgu selleks siis mootor, heitgaas, pidurid jne. Ja enamik neist on õhkjahutusega, nagu need tööjaamadki.

Lenovo ja Aston Martini esindajate sõnul tõi Aston Martin kaasa hulgaliselt oskusteavet ja kogemusi õhuvoolu, soojusjuhtimise, tööstusdisaini, tootmise ja materjalide alal, mis olid nende arvutite loomisel väga kasulikud. Ja muidugi teavad nad ka, kuidas teha asju tootmissõbralikult ja eelarve piires.

“Me oleme viimased 110 aastat veetnud autode soojuse kontrollimise,” ütles Cathal Loughnane, Aston Martini partnerluse juht, selgitades, miks tippklassi autode ja tippklassi arvutite vahel on mõningane kattuvus.

Huvitaval kombel on ka Aston Martin Lenovo klient ja järgmised ThinkStations on projekteeritud praeguse põlvkonna ThinkStations tööjaamade abil.

Jahutussüsteem põhineb minutiliselt kavandatud ja orkestreeritud õhuvoolul, mis tugineb komponentide paigutusele korpuse sees ning sisse- ja väljamineva õhuvoolu tihedale kontrollile.

Näha on silmapaistvaid juhtpindu, nagu näiteks õhu sisselaskepaneel, kuid õhuvoolu simulatsioonid läksid isegi detailidesse, näiteks kuidas õhk käib RAM-moodulite vahel või protsessorite ümber. Kui meeskond sai riistvaraprototüübid, kinnitasid tegelikud mõõtmised täpselt digitaalse simulatsiooni ennustatud tulemusi.

Kindlasti on see simulatsioonipõhine “disaini tulevik”, mida NVIDIA propageerib digitaalsete kaksikutega, kuigi ma ei usu, et seda selles projektis kasutati.

Disain (esteetiline) on peen ja Aston Martin sai inspiratsiooni 333 000 dollarit maksva Aston Martin DBS auto esivõre (ja punane värv) disainikeelest ja füüsilistest omadustest.

Kui mänguriarvutite võre on mõeldud peamiselt ainult esteetiliseks, siis sportautode ja nüüd ka töökoha jaoks, kuid võre mõjutab oluliselt ka seda, kuidas õhk kuumale alale siseneb, stabiliseerides õhuvoolu. Mida stabiilsem on õhuvool, seda paremini on see pärast kontrollitav. ThinkStation 5U šassii sobib ka riiulisse, kui soovite oma arvutivarasid kenasti virnastada ja kui saate endale lubada mitme sellise ostmist (arvuti kaalub täislastis 70 naela).

Ma lasen teil hinnata toolleta šassii disaini ilu, kuid minu arvates on see uhke ja näeb tegelikkuses luksuslikum välja kui turundusreproduktsioonidel.

Mainisin naljaga pooleks Rob Hermanile, Lenovo tööjaamade ja kliendi AI grupi VP & GM-le, et Lenovo teeniks tõenäoliselt kasumit, kui ta müüks tühja šassii mängijatele. Huvitaval kombel oli üks esimesi kommentaare ametlikus youtube-videos “Amazing PC Case Design!”.

DreamWorks hangib need tööjaamad oma loovtöötajatele lauaarvutitena kasutamiseks, sest superarvuti olemasolu oma töölaual soodustab kõrgemat tootlikkust, kuna kõrgelt kvalifitseeritud töötajad ei pea ootama (nii kaua) renderdamist või animatsioonide arvutamist.

Kui aga töötajad ei kasuta tööjaamu, võivad lauaarvutid ühendada oma arvutusvõimsuse teiste arvutitega võrgu kaudu “renderdusfarmiks”, mis on rühm arvuteid, mis töötavad ühise [3D] renderdustöö kallal. Sel viisil saab DreamWorks oma investeeringu tagasimaksmiseks maksimaalse riistvara kasutamise.

Lenovo ThinkStation P7 ja P5 on uue ThinkStation-seeria väiksemad ja kompaktsemad variandid, mis katavad suure hulga ehk vähem ekstreemseid arvutivajadusi. Siiski on need endiselt väga võimekad süsteemid, millel on palju sama disaini DNA-d.

Täielikke andmeid saate vaadata, et näha pisimaid detaile, kuid suures plaanis on ThinkStation P7-l ~65% PX-i arvutusvõimsusest, samas kui P5-l on ~65% P7-i arvutusvõimsusest.

Kõik tööjaamad taotlevad sarnast eesmärki, milleks on maksimaalne tootlikkus, vastupidavus ja tulevikukindlus (koos heade laiendusvõimalustega), kuid erineva hinna ja jalajäljega.

Tööjaamad tulevad müügile mais ja tõenäoliselt tõrjuvad mõned olemasolevad välja, kui soovite spekuleerida, kui palju need maksavad. Praegu ei ole Lenovo ametlikku hinnakujundust veel teatanud.

Autor ja allikas

 Hubert Nguyen

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga