Nõuande ja nipinurk

Arvuti süsteemihoolduse 10 käsku

Parim viis oma mängu- või koduarvuti eest hoolitsemiseks on selle korrapärane hooldamine. Põhilised tarkvara- ja riistvarahooldused on lihtsasti teostatavad ja pikendavad arvuti eluiga.

Vaatleme arvutite hooldamise 10 käsku PC arvutite jaoks.


  1. Paigaldage viirusetõrjetarkvara – Viirusetõrjetarkvara vastutab viiruste ennetamise eest rämpsposti allalaadimistel ja kahtlastel veebisaitidel. Mõned programmid on tasuta, teised aga maksavad umbes 30-100 eurot aastas. Isegi kui otsustate tarkvara eest maksta, on see ikkagi palju vähem kui see, mida maksaks teie süsteemi või kaotsiläinud andmete taastamine. Tänapäevast operatsioonisüsteemidel on juba sisseehitatud kaitse enamlevinud ohtude vastu, kuid sõltuvalt arvutikasutuse iseloomust on mõistlik tõsiselt kaaluda täiendava turvaprogrammi paigaldamist.
  2. Tehke korrapäraseid tarkvarauuendusi – Tarkvarauuendused hoiavad teie arvuti tõrgeteta töös. Uuendused sisaldavad tavaliselt vigade ja tõrgetega seotud parandusi ning täiustatud turvafunktsioone.
  3. Käivitage arvuti süsteemihooldus – Arvuti süsteemihooldus on oluline samm arvuti kaitsmisel. Arvutis jälgige, et salvestuskettad oleksid regulaarselt defragmenteeritud ja puhastage registrit. Samuti on vajalik hoida silm peal, et turvaskaneerimised ja uuendused töötaksid regulaarselt.
  4. Failide varundamine – Hea mõte on varundada kõik olulised failid, et need oleksid olemas, kui arvutiga midagi juhtub. Fotode, videote ja muude failide varundamiseks on populaarsed välised kõvakettad. Kui soovite, et oluline info oleks saadaval sõltumata seadmest, siis tasub kaaluda pilvepõhist salvestusruumi, näiteks Google Drive või MS Onedrive. Tarkvarapõhised varukoopiad on samuti kasulikud ja võimaldavad sul tõrke korral minna tagasi oma tööarvuti ajaskaalale.
  5. Hoidke oma arvuti töökoht puhtana – On üpris tavaline, et kasutajad söövad- joovad näiteks klaviatuuri kohal, kuid see on harjumus, mille peaksite lõpetama. Igasugused purud jms… klaviatuuri või hiire vahel on rohkem kui tüütud ja võivad tekitada arvutikasutamisel anomaaliaid mida on esmapilgul raske tuvastada. Samuti võivad need kahjustada klaviatuuri sisemisi osi ja USB juhtmega ühendatud seadmete või sülearvutite puhul ka arvuti emaplaati ning teisi komponente.
  6. Hoidke ekraan puhtana – Teine osa sinu mänguri- või koduarvutist, mida sa peaksid puhtana hoidma, on ekraan. Järgige tootja soovitusi puhastamiseks ja kasutage alati pehmet lappi või spetsiaalselt elektroonika puhastamise jaoks valmistatud salvrätikuid.
  7. Eemaldage tolm tuulutusavadest ja ventilaatoritest – Ventilaatorid ja ventilatsiooniavad hoiavad teie arvutit (eriti mänguriarvutit) selle eest, et see ei läheks liiga kuumaks. Aja jooksul koguneb tolm ventilaatoritesse ja õhuavadesse ning blokeerivad õhuvoo, see põhjustab süsteemis ülekuumenemist mis omakorda tekitab aeglasema töö, süsteemi ootamatut sulgemist või halvemal juhul kahjustab olulisi komponente. Õnneks saad ventilaatori ja ventilatsiooniavad ise puhastada või viia sülearvuti arvutipoodi.
  8. Kasuta ülepingekaitset – Juba üks ebastabiilne vooluhoovus võib su arvutil ära küpsetada olulised komponendid, kui see on vooluvõrku ühendatud. Kaitske oma süsteemi võrdlemisi soodsa liigpingekaitse abil ja kandke seda ka kaasas.
  9. Vältige äärmuslikke hoiustamistemperatuure – Üldiselt loetakse ideaalseks arvuti hoiustamistemperatuuriks umbes 20° C järgi. Vältige sülearvuti jätmist näiteks kuuma autosse või külma, niiskesse keldrisse.
  10. Kandke sülearvuteid arvutikotis – Kui võtate arvuti kaasa kooli või tööle, veenduge, et transpordite seda polsterdatud kandekotis. Need kohvrid ei kaitse arvutit mitte ainult kriimustuste ja mõlkide eest, vaid hoiavad ka ära tolmu ja prahi sattumise ventilaatorite, ventilatsiooniavade jne sisse.

Hoolitsege oma arvuti eest ja see tänab teid pika elueaga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga